Alergie na sperma

Posted in on 17 Říj 2014

Alergie na sperma

Neschopnost otěhotnět má mnoho příčin. Jednou z příčin, o nichž se málo ví a málo mluví, je alergie na sperma. Původ alergie na sperma je stejně různorodý jako její projevy. V prvním případě žena alergii pozná bezpečně. Těsně po styku přicházejí typické alergické projevy, jako jsou svědění, pálení, vyrážka, dýchací potíže, … V tom druhém, horším případě žena obvykle nepozná nic.

Jak již zřejmě tušíte, v prvním případě se jedná o tzv. histaminovou alergii. Klasická medicína ji řeší zejména podáváním antihistaminik a doporučením používatpři pohlavním styku prezervativ.

Druhý případ alergie na sperma, a bohužel ten častější, je záležitostí buněčné imunity. Organismus ženy vytváří protilátky proti spermiím partnera. Alergická reakce je odpovědí na bílkovinu obsaženou v ejakulátu. Tato alergizující složka spermatu může být buď jedinečná, anebo společná pro sperma více mužů. Klasická medicína radí navštívit imunologa, který obvykle nasadí léčbu kortikoidy. Sex s prezervativem je samozřejmostí. Poruchy buněčné imunity jsou poměrně časté: odhaduje se, že jsou přítomny až u poloviny párů, kterým se nedaří počít.

A co na to tradiční čínská medicína a alternativní odvětví? Ta radí zaměřit se nejen na tělo, ale i na duši. Alergie je výsledek maskované potlačované zlosti a dlouhodobě skrývané agrese. Je jedno, zda se nesneseme se sousedem, šéfem.., jestli nám „jdou na nervy“ pravidelné návštěvy tchyně, hlučný spánek partnera nebo jsme „alergičtí“ na své zaoblené tělo. Výsledek je stejný: zlost a agresi, kterou nijak neventilujeme, dřív nebo později namíříme proti vlastnímu tělu. Původ všech alergií spatřuje zejména v poškození jaterního orgánového okruhu.

MUDr Jonáš – Joalis Info

 

 

delfin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.